ویکی پدیا

راهنمای ارسال فایل


قوانین عمومی

 

در مجتمع کوفا همگام با دنیا و با استفاده از پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات در زمینه صنعت چاپ با درک ضرورت مدیریت زمان انجام و تحویل یک سفارش چاپی اقدام به راه‌ اندازی دستگاه‌های چاپ دیجیتال، چاپ ایندور و خدمات تکمیلی چاپ نمودیم تا همچنان همراهتان باشیم. اگرچه نظارت ما در فرایند چاپ، جهت کسب کیفیت مطلوب، دارای اهمیت است، اما کیفیت فایلی که شما در وب سایت مجتمع کوفا بارگذاری (Upload) می‌کنید نیز به همان اندازه مهم و حساس می‌باشد. زیرا علی رغم استفاده از بهترین دستگاه‌های چاپ و دقیق‌ترین و کامل‌ترین نظارت بر فرایند چاپ، اگر فایل ارسالی شما دارای کیفیت مناسبی نباشد، محصول نهایی نیز از کیفیت مطلوب برخوردار نخواهد بود. بنابرین توصیه ما به شما این است، مواردی که در ادامه توضیح داده شده است را به دقت مطالعه نموده و در فایل ارسالی خود مد نظر قرار داده و رعایت نمایید. 

 (1ابعاد فایل

 در چاپ هر یک از محصولات چاپی دارای ابعاد و اندازه‌های مختلفی هستند که ما در مجتمع کوفا تلاش کرده‌ایم ابعاد محصولات را با بیشترین کاربرد ممکن انتخاب نماییم و شما باید فایلی را ارسال نمایید که هماهنگ با اندازه‌های استاندارد تعریف شده در سایت مجتمع کوفا ‌باشد. برای دریافت و مشاهده ابعاد و اندازه محصولات مختلف اینجا کلیک کنید.

 (2وضوح فایل و یا  Resolution

فایل‌های طراحی خود را با سایز اصلی و وضوح (Resolution) 300 dpi طراحی نمایید. اگر فایل خود را با وضوح پایین‌تر طراحی كنید، ممکن است در كامپیوتر خوب به نظر برسد ولی در چاپ، نوشته‌های شما از كیفیت خوبی برخور‌دار نخواهند بود. توجه داشته باشید كه از ابتدای طراحی، وضوح تصویر (Resolution) خود را درست تنظیم کنید. زیرا اگر در انتهای كار وضوح تصویر را بالا ببرید، این کار تاثیری در افزایش کیفیت فایل نخواهد داشت و هنگام چاپ نتیجه مطلوب را بدست نخواهید آورد.

معمولاً بنر و پلات در سایز‌های بزرگ چاپ شده و از فاصله‌ی دور‌تری دیده می‌شوند، به همین دلیل سایز فونت‌ها بزرگتر از دیگر فایل‌های چاپی است. در نتیجه در طراحی‌هایی كه برای چاپ بنر و یا پلات انجام می‌شود نیازی نیست با رزولوشن 300 طراحی كنید. زیرا حجم فایل بسیار بالا می‌رود. پس بهتر است فایل‌هایی كه برای چاپ فضای داخلی یاIn door(معمولاً بر روی كاغذ كوتد‌، بوم و یا بک‌لایت) و برای چاپ فضای خارجی Out door (مانند بنر و  فلكسی) آماده می‌شوند، رزولوشن بین 72 تا 150 DPI داشته باشند.

 (3 حاشیه امن

تصاویر، لوگو و متن در فایل شما باید به گونه‌ای قرار گیرد که هنگام بُرش در چاپخانه هیچ آسیبی به آن‌ها وارد نشود. به همین دلیل باید به نحوی طراحی کنید که تصاویر، متون و لوگو از لبه کار فاصله مشخصی داشته باشند، در بیشتر موارد رعایت فاصله 2 تا 5 میلیمتر الزامی می‌باشد. نکته دیگری که باید حتما به خاطر داشته باشید اضافه رنگ در طراحی می‌باشد.

 (4 حالت‌های رنگی ( (Color Modes

توصیه ما به شما این است که حتما فایل چاپی خود را در رایانه با مد رنگی CMYK تهیه و مشاهده کنید تا کمترین تفاوت ممکن را با محصول چاپی نهایی داشته باشد.

 (5فرمت فایل‌ها

شما می‌توانید فایل‌های خود را در فرمت‌های PDF یا Tiff برای ما ارسال کنید. اما توصیه ما ارسال فایل با فرمت PDF می‌باشد. این فرمت مناسب‌ترین ساختار برای چاپخانه و جلوگیری از تغییرات ناخواسته می‌باشد. در این ساختار کیفیت تصاویر حفظ شده و نوشته‌ها نیز خوانایی، وضوح و کیفیت خود را از دست نمی‌دهند. همچنین کنترل کیفیت توسط ما نیز به نحو بسیار بهتری انجام می‌شود. بنابراین بهتر است که فایل خود را به صورت PDF خروجی بگیرید و برای ما بفرستید.